Co sebou do školky

Oblečení a přezůvky do třídy:
Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Budete tedy potřebovat běžnou sadu spodního prádla, ponožek či punčošek, triko a tepláčky, případně šatičky a sukýnky pro holčičky.  Ve třídě budou děti chodit v uzavřených bačkůrkách, nejlepší je pořídit je s ortopedickou úpravou.

Oblečení a obuv pro pobyt venku:
Na děti ve školce čekají téměř každodenní procházky, musí mít proto připravenou vhodnou obuv a převlečení. Je potřeba ho vybírat vzhledem k ročnímu období, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplováčky v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě. Na procházce se děti často ušpiní, mějte to raději při balení svršků na paměti. Ven se chodí často i za deštivého počasí, proto bude nutná také pláštěnka a gumáky.

Odpolední spánek:
Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední spánek. Musíte tedy počítat s jedním pyžamkem navíc, které bude zůstávat ve školce. Při výběru jednotlivých kusů oblečení pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat bez pomoci a i paním učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání. Výměnu pyžámek si hlídají rodiče sami, většinou na konci týdne nebo podle potřeby.

Náhradní oblečení:
Pro případ jakékoliv nehody by v šatně mělo být připravené náhradní spodní prádlo a další základní kusy oblečení do třídy.

Aby nenastal zmatek:
Všechny, opravdu všechny věci musí být jednoznačně podepsané a označené. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být vždy jasné, komu co patří. Do školky také nikdy nedovolte dětem brát cenné a drahé věci, jinak by o ně mohly snadno přijít.

PŘEJEME VÁM A VAŠIM DĚTEM, ABY SE JIM U NÁS
LÍBILO A DO NAŠÍ ŠKOLKY SE KAŽDÝ DEN TĚŠILY.

clanek
Přijďte si prohlédnout nové prostory naší mateřské školy.18.října od 15hodin

clanek
Vážení rodiče,třídní schůzky se budou konat 3.října 2024Třída Čmeláčci od 15...